Bugün, O 30 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacakların Listesi!

Bitcoin ve altcoin projelerinden oluşan kripto para piyasası bugün hareketli bir gün geçiriyor. Birçok proje yeni gelişmeleri duyurdu, listeleme platformlarında yer aldı ve etkinlikler düzenliyor. Bu hafta da yeni listelemeler, güncellemeler ve etkinliklerle dolu bir haftaya şahitlik ediyoruz. MEXC, BitMart ve LBank gibi birçok borsa yeni tokenleri listeledi. Oraichain ve Bridged Arbitrum gibi projeler önemli güncellemeler duyurdu. MultiversX, Synthetix Network ve WASM I/O gibi platformlar ise çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu gelişmeler, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini gösteriyor.

Bugün, o altcoin projeleri için kritik

 • MEXC: MEXC borsası bugün Baby Floki Inu (BABYFLOKI/USDT), SpacePi Token (SPACEPI/USDT), Gui Inu (GUI/USDT), WolfWifBallz (BALLZ/USDT), Rowan Coin (RWN/USDT), Solama (SOLAMA/USDT) ve Grand Base (GRAND/USDT) listeledi.
 • BitMart: BitMart ise Blast Pepe (BEPE/USDT), Luna Inu (LINU/USDT), Cortex (CTXC/USDT), Rich Rabbit (RABBIT/USDT), babydogwifhat (BABYWIF/USDT) ve AlitaAI (ALITA/USDT) listelemelerini gerçekleştirdi.
 • Diğer Listelemeler: Diğer borsalarda da hareketlilik yaşandı. LBank, Reality Metaverse Token’ı (RMV/USDT) listelerken, BTSE ise HTX DAO’yu (K_HTX/USDT ve K_HTX/USDC) listeledi. XT.com borsası SpacePi Token’ı (SPACEPI/USDT) listeledi ve Indodax, Celestia (CEL) ve DeFi (DEFI) ile Realvirm’i (RVM/IDR) listeledi. Son olarak AscendEX da AASToken’ı (AAST) listeledi.
 • Oraichain: Oraichain blockchaininin işlem hızını ~1 saniyeye düşürecek bir güncelleme duyurdu.
 • Bridged Arbitrum (Lightlink): Arbitrum zincirleri için ArbOS Atlas yükseltmesi duyuruldu.
 • Nexus Mutual: NXM token sahipleri, NMPIP-213 oylamasına katılarak bir sonraki hafta gerçekleşecek zincir içi oylamayı etkileyebilir.
 • MultiversX: MultiversX, Almanya’nın Regensburg şehrinde bir buluşma etkinliği düzenliyor.
 • Synthetix Network: Synthetix, Pyth ile birlikte oracle kullanımı, yönetim ve yeni özellikleri masaya yatıracağı bir AMA oturumu düzenliyor.
 • WASM I/O: WebAssembly ekosistemine odaklanan iki günlük bir konferans olan WASM I/O bugün başladı.
 • Bybit: zkLend ile bir AMA oturumu düzenliyor.
 • Diğer Etkinlikler: Diğer platformlarda da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bunlar arasında Impossible Finance Launchpad’ın IDIA Node Staking etkinliği, zkLend ile Bybit’in AMA oturumu, IQ.wiki’nin Bitget üzerindeki AMA oturumu ve Flux’ın Binance French Telegram kanalında düzenleyeceği Fransızca AMA oturumu sayılabilir.

Piyasada son durum nedir?

Kripto para piyasası son 24 saatte yükseliş eğiliminde. Kriptokoin.com verilerine göre Şu an itibariyle BTC 73.000 doların sadece birkaç dolar üzerinde duruyor. Piyasa değeri 1.450 trilyon dolara yakınken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti hafif bir düşüşle %49,6’ya geriledi. Ethereum 4.000 doların üzerine çıktıktan sonra ivmesini sürdürmeyi başaramadı. Aslında ikinci en büyük kripto varlık, geçtiğimiz gün neredeyse %2 oranında geriledi ve şu anda bu seviyenin biraz altında bulunuyor.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x