Dropbox, Windows 10 ve 11 İçin Microsoft Store’daki Yerini Aldı

Windows 10 ve 11’deki yerleşik OneDrive gibi diğer bulut depolama sağlayıcıları yerine Dropbox servisini tercih edenler için resmi Microsoft Store uygulaması yayınlandı. Microsoft Store Baş Mimarı Rudy Huyn, X’teki profilinden uygulamanın geldiğini duyurdu.

Yerleşik OneDrive istemcisi gibi Windows için Dropbox da bulutta depolanan dosyalarla çalışmayı kolaylaştıran birçok özellik sunuyor. Örneğin, resmi uygulama, dosyaları web sürümünden daha hızlı yükleyebilir ve yerel dosyaları yalnızca çevrimiçi mod için Dropbox’a aktararak size bir miktar disk depolama alanı tasarrufu sağlayabilir. Ayrıca yükleme durumunu, son etkinliği, dosya sürümü geçmişini ve daha fazlasını kontrol etmenize olanak tanıyor.

Resmi Dropbox uygulaması, Windows 10 ve 11 sürüm 21H2 ve daha yenisini (derleme numarası 19044 veya üzeri) çalıştıran x64 ve ARM sistemlerinde mevcut durumda.

Halihazırda Windows 10’da resmi Dropbox uygulamasını kullananların Microsoft Store sürümüne geçmeden önce uygulamayı kaldırmaları gerektiğini belirtmekte fayda var. Dropbox (beta) uygulamasını Microsoft Store‘dan indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x